14 Mayıs 2011 Cumartesi

BY RETRO MAĞAZASI VE SECOND HAND-VINTAGE KIYAFETLER

Geçen gün yakın bir arkadaşımla Taksim Ada Cafe'de oturup muhabbet ederken ve baro derslerim için yoklama verip kaçmaya çalışırken :) ikinci el kıyafetler ve kostümler satan bir dükkandan bahsetti. Tam olarak neresi olduğunu bilmiyordu. Tek bildiği Suriye Pasajı'nda olduğu idi. Google'dık düştük yola ve Suriye Pasajı'nın Ada Cafe'ye çok yakın olduğunu öğrenip arkadaşımın bahsettiği mağazayı bulduk.

Mağazaya ilk girdiğimiz zaman, kendi kendime burada ne işimiz var dedim. Arkadaşım ise büyülenmiş eski zaman kostümlerini denemeye başlamıştı bile. Ben de ayıp olmasın bakayım sağıma soluma daha sonra gideriz derken, bu tozlu ve pis ortama ayak uydurdum... Saatler geçirmişiz orada. Tarzıma uygun kıyafetler buldukça keyfim daha da arttı. Kıyafetleri elemeniz lazım, geçemeyecek lekeleri ve hasarları olan kıyafetler de var. Ancak benim aldığım gibi hasarsız ve çamaşır makinesine ön yıkama+yoğun yıkama programı ile yıkadıktan sonra misler gibi gönül rahatlığı ile giyilebilecek kıyafetler de var. Bu arada mağazanın adı By Retro, sahibi Hakan Vardar. Hakan bey oldukça ilgili ve çok samimi bir insan,çok sevdik! Bize pizza dahi ısmarladı,çaylar kahveler derken güzel vakit geçirdik.

Kıyafetlere gelirsek;
İlk elbisenin desenleri ve renklerini çok sevdim. Saç rengimle çok yakıştığını söyleyen arkadaşımı dinleyerek aldım. Hardal rengi çoraplarla kombinlemeyi düşünüyorum.Bu kıyafetin tarzı,renkleri,desenleri şahane!! 


Enn sevdiğim elbise ise bu. Çok çok vintage bir havası var. Boynundaki kendinden fuları, pileli etekleri ve desenleri ile bei kalbimden vurdu.
Bu ceket ise rengi,düğmeleri ve vatkalı kolları ile tam benlik.

Son olarak By Retro mağazasından değil annemin dolabından el koyduğum vintage bluz. Kuşağını fular olarak kullanabiliriz veya belden bağlayabiliriz.Mağazada çektiğimiz resimlerden biri;2 yorum:

  1. Pembe cekete ve annenin bluzu çok güzelmişşş çok beğendim :) İstanbul'a gelince yolumun düşceği yerlerden biri oldu sanırım mağaza :) Fiyatları nasıl? o konuda da bilgi verirsen çoook güzel olur :)

    YanıtlaSil
  2. New York Lover D. ; Teşekkürler. ortalama fiyatlar 20-50 liradan başlıyor. Ama fazla ürün alırsanız pazarlık payı da var.

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI SEVİYORUM :)

Blog Widget by LinkWithin